• warsztaty Bricks 4 Kidz

• W naszej szkole odbyły się warsztaty Bricks 4 Kidz - Kraśnik [czyli po prostu Klocki Dla Dzieci]. To sprawdzony amerykański pomysł i metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci. Zajęcia prowadziły sympatyczne, mające świetny kontakt z dziećmi,  wykwalifikowane animatorki.  Wykorzystywane zestawy klocków były dopasowane do wieku i możliwości uczestników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem współdziałały w grupie. Efektem końcowym konstruowania był helikopter z obracającym się śmigłem. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominek - tatuaż z logo firmy.

Nasi uczniowie okazali się bardzo sprawni manualnie i bez problemów radzili sobie z układaniem klocków wg podanych instrukcji nawet na wyższuym poziomie trudności niż innych szkołach, nawet z dużych miast.

Panie prowadzące z zachwytem wypowiadały się o zdolnościach bnaszych ucznió.

BRAWO!!!

ZACHĘCAMY DO ROZWIJANIA SWOICH ZAINTERESOWAŃ I ZDOLNOŚCI!

• "Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z policjantem

• We wtorek 19 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem – dzielnicowym gminy Urzędów. Tematem pogadanki była ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci jako pasażerów samochodu i prawidłowe zapinanie fotelika i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań, na wiele pytań też odpowiadali. Wykazali się znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Spotkania profilaktyczno – edukacyjne będą kontynuowane przez cały rok szkolny, a wszystko po to, aby utrwalić prawidłowe nawyki bezpiecznych zachowań.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Zapraszamy rodziców na zebrania z Dyrektorem Szkoły i Wychowawcami w dniu 18. 09. 203 r. (poniedziałek) wg. harmonogramu:

• godz. 15.00 - OP II, kl. I, II, IV, V, VI
            • godz. 15.30 - zebranie ogólne z Dyrektorem
            • OP I, kl. VII.
          • Dzień Kropki

• Przedszkolaki z grupy I oraz II  obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Ubrania dzieci i nauczycielek wzbogacone zostały akcentem kropek.  Tego dnia nawet prace plastyczne były tworzone wyłącznie kropkami.

• Czas na lekturę! „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

• Narodowym Czytaniem 2023 rozpoczęliśmy 12 września serię spotkań w gronie całej społeczności szkolnej.

W tym roku pan Prezydent, Andrzej Duda, wskazał z czytelniczego repertuaru na „Nad Niemnem” – pozytywistyczną powieść.
            Powstała ona, kiedy minęła epoka walk zbrojnych o niepodległość – upadły powstania listopadowe i styczniowe, a straty w ludziach były ogromne. Druga połowa XIX w głosiła idee i skupiała się na pracy dla utrzymania polskich majątków, ziemi, języka, wiary, obyczajów i kultury.
            Robią to w powieści dwa światy: bogaty dwór Korczyńskich i zaścianek zubożałej szlachty, Bohatyrowiczów.
            Temu drugiemu dała początek niezwykła para: Jan i Cecylia, którzy właśnie ciężką, fizyczną pracą dokonali podboju dziewiczej puszczy i przekształcili ją w żyzne pola i łąki. Król Zygmunt August w nagrodę za trud żyjących jeszcze, ponad stuletnich Jana i Cecylii, nobilitował ich ród i pozwolił im używać herbu Pomian - głowy żubra umieszczonej na żółtym polu. Została po założycielach rodu Bohatyrowiczów mogiła, na której widnieje data: 1549 r.
            Właśnie legendę o Janie i Cecylii wybraliśmy do odczytania jako fragment lektury.
            Praca i dziś niezmiennie pozostaje wartością wycenianą pieniędzmi, ale i ludzkim szacunkiem.
            Kto nie pracuje, niech i nie je – głosi znana prawda.
            Wylosowane przez gospodarzy klas sentencje i przysłowia dotyczące pracy posłużą uczniom do wykonania plakatu ilustrującego daną mądrość – to zadanie dla zespołów klasowych na najbliższą godzinę z wychowawcą.

• ROK SZKOLNY 2023/2024

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej w Bobach Kolonii w dniu 4 września 2023 r.:

- godz. 8.15 - Msza Św. w kościele parafialnym w Bobach

- godz. 9.00 - uroczyste rozpoczęcie w szkole.