• Dzień Niedźwiedzia Polarnego

• 26 lutego zerówka świętowała Dzień Niedźwiedzia Polarnego.  Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, z którego  dowiedzieli się, że niedźwiedź polarny nazywany jest też „Białym Misiem” oraz, że zamieszkuje Biegun Północny. Ciekawostki o zwyczajach niedźwiedzia wzbudziły zainteresowanie wśród dzieci. Zajęcia podsumowaliśmy pracą plastyczną.

• DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

• 23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, który został ustanowiony w 2001 roku przez Ministerstwo Zdrowia w celu upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.

Depresja to poważna choroba, która może dotknąć każdego. Bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność czy liczbę znajomych na Facebooku.

W naszej szkole uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią psycholog i panią pedagog specjalną. Zostali zapoznani z informacjami na temat choroby oraz ze sposobami dbania o zdrowie psychiczne.

• #MDJO - DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

•            Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto, którego celem jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Dla Polaków powinno być to ważne wydarzenie, ponieważ nasz język jest wyjątkowy i piękny, choć niezwykle trudny. Trzeba więc go pielęgnować, a 21 lutego i Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest do tego dobrą okazją.

Uczniowie klas IV – VII spotkali się w tym dniu pod hasłem: „Język = tożsamość”, bo wspólny język daje nam identyczność, świadomość siebie, świadomość wspólnych cech i poczucie jedności narodowej.

Pracując w grupach dzieci poznały znaczenie słów, które wciąż przechowuje literatura, a które wyszły z powszechnego użycia. Nasz język jest nie tylko piękny, ale także bogaty. I takie niematerialne bogactwo warto posiąść.

• Ochrona danych i wizerunku w sieci

• 21 lutego uczniowie klas IV - VII naszej szkoły uczestniczyli w webinarze zorganizowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej n/t "Ochrona danych i wizerunku w sieci".

Wszystkim zależy na tym, by świat wirtualny był miejscem bezpiecznym dla każdego użytkownika. Celem przeprowadzonej kampanii edukacyjnej jest uczenie, uświadamianie i oswajanie z nowymi technologiami.

Bezpieczeństwo w sieci to zestaw zasad i praktyk, które mają na celu ochronę danych osobowych i urządzeń przed zagrożeniami w Internecie

By zadbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie, należy przestrzegać 10 głównych zasad bezpiecznego korzystania z sieci:

• korzystaj z mocnych haseł
            • korzystaj tylko z zaufanych sieci
            • używaj kluczy sprzętowych
            • stosuj oprogramowanie antywirusowe
            • nie otwieraj podejrzanych maili
            • aktualizuj przeglądarkę i system operacyjny
            • odwiedzaj jedynie bezpieczne strony
            • nie działaj pod wpływem emocji
            • nie klikaj w wyskakujące ekrany i podejrzane reklamy
            • nie podawaj swoich danych osobowych.
        • GÓRA GROSZA

• Kolejny raz usypaliśmy GÓRĘ GROSZA

Zbiórka zasili konto fundacji TOWARZYSTWO NASZ DOM i pomoże dzieciom.
            Dziękujemy za Waszą hojność!
            Warto pomagać.