• Jesienne podróże

• Za nami pierwsza szkolna wycieczka w tym roku. Odwiedziliśmy miasto wojewódzkie, a w nim skansen, czyli Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Kosmopark zorganizowany w galerii handlowej Olimp.

Uczniowie klas 4-7 mieli okazję zobaczyć odtworzoną w skansenie historyczną zabudowę przedwojnia: wiejskie chałupy i całe zagrody, ratusz, posterunek policji, lodziarnię, dom żydowskiego cadyka, zakład fryzjerski, sklep żelazny, kuchnię żydowską, pocztę, piwiarnię, domu burmistrza oraz warsztaty – kołodzieja, szewca i cholewkarza, podziwiali zgromadzone przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, utrwalili wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki, a także mieli możliwość pospacerować różnorodnymi alejkami.

Kosmopark przeniósł wszystkich w świat nauki i technologii. Na początku dzieci z zaciekawieniem wysłuchały informacji o kosmosie i kosmonautach. Poprzez tablice interaktywne, interakcje z eksponatami w formie interaktywnej i edukacyjnej, pięć stref wirtualnej rzeczywistości, symulator lotu i symulator treningowy prawdziwych astronautów, multimedialne badanie struktury układu słonecznego, planetarium kopułowe przeżyły ciekawe doświadczenia. Poczuli się jak astronauci, eksplorowali inne planety, przetestowali swoje umiejętności jako kosmonauta, doświadczyli nieważkości i grawitacji na Jowiszu, a nawet dostali się do wirtualnej rzeczywistości. Wizyta w Kosmoparku zakończyła się ekscytującymi warsztatami kosmicznymi.

Wycieczki to dobrze spędzony czas niezmiennie integrujący naszą społeczność.

• Wycieczka do Lublina na dzień chłopaka

• Dzieci z oddziału przedszkolnego gr. II oraz uczniowie klasy I w dniu 02. 10. 2023 r. uczestniczyli w wyjeździe do multikina w Lublinie. Na dużym ekranie mieli okazję obejrzeć bajkę pt. „Mavka i strażnicy lasu”. Seans wywołał w dzieciach wiele wrażeń i emocji.

Zakończeniem wyjazdu była wizyta w McDonald’s.

• #SprzątamyDlaPolski​​​​​​​ - edycja jesienna 2023.

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobach Kolonii po raz kolejny wzięli udział w sprzątaniu terenów zielonych. Z wielkim zaangażowaniem pokazali swój ,,Zielony Patriotyzm". Akcja ma na celu zwrócić uwagę, jak ważna jest ochrona środowiska oraz postawa odpowiedzialności u młodego pokolenia.​​​​​​​

• Dzień Chłopaka

• Przedszkolaki oddziału przedszkolnego gr  II  w dniu 29. 09. 2023 r. świętowały Dzień Chłopaka.

Była to wspaniała okazja do integracji i dobrej zabawy! Dziewczynki złożyły życzenia wręczając chłopcom prezenty.