• Wakacyjna wycieczka przedszkolaków!

• 27 czerwca dzieci z obu grup przedszkolnych uczestniczyły w wakacyjnej wycieczce. Przedszkolaki zwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku. Biblioteka wszystkich uczestników wycieczki zachwyciła, a przygotowane przez panią bibliotekarkę lekcja i  zagadki były bajkowo ciekawe!

W programie wycieczki była także wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, gdzie zwiedziły Muzeum Św. Floriana czyli Izbę Tradycji Pożarniczych. Przedszkolaki obejrzały różnorodne ubiory strażaków, sprzęt do gaszenia pożarów, itp. z wcześniejszych lat.

Wakacyjna wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wspomnień!

• Piknik na trawce!

• 22 czerwca przedszkolaki z obu grup uczestniczyły w Pikniku na trawce! Pogoda nam dopisała, humory dzieci były znakomite!

• SIECIAKOWE LEKCJE na świetlicy

• Dzieci z klasy I i III podczas zajęć świetlicowych realizowały projekt Sieciaki.pl – oparty na przygodach czwórki dzieci: Ajpi, Netki, Kompla i Spociaka, zwanych Sieciakami. Pakiety edukacyjne zostały przygotowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, zajmującą się promowaniem bezpiecznego i pozytywnego korzystania z internetu przez dzieci.

Uczniowie korzystając z zasobów strony internetowej www.sieciaki.pl, czyli szeregu porad, kreskówek, piosenek, gier i komiksów, poznały zagadnienia związane  z równowagą w korzystaniu z sieci, wzajemnym szacunkiem, dbałością o prywatność, ograniczonym zaufanie do osób poznanych w sieci czy dzieleniem się z dorosłymi niepokojącymi sytuacjami.

• Skąd się biorą produkty ekologiczne?

• W miesiącu maju i czerwcu dzieci starszej grupy przedszkolnej uczestniczyły w realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego,,Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Zrealizowały zadania programowe, między innymi poznały znaczek EKO, który znajduje się na opakowaniach produktów naturalnych, czyli takich, które nie zawierają sztucznych dodatków. Dzieci miały możliwość próbowania EKO truskawek z plantacji rodziców Nikoli, dziecka grupy przedszkolnej. Wzięły udział w konkursie ,,Zdrowy Talerz 3D”.

Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogły stosować wraz z rodzicami codziennym życiu.