• Wycieczka do ZOO w Wojciechowie

• To był bardzo ważny dzień dla naszych Maluchów z oddziału przedszkolnego. Wybrali się na pierwszą szkolną wycieczkę autokarową. Celem wyjazdu było ZOO w Wojciechowie.

Przedszkolaczki mogły zobaczyć wiele dzikich zwierząt. Wiosna to czas narodzin młodych, dlatego też i w ZOO pojawiły się małe zwierzątka. Dzieci mogły pogłaskać lamy i kucyki , nakarmić źdźbłami trawy owieczki.

Po zwiedzaniu czas miło upłynął podczas zabawy na placu zabaw, zakończony ogniskiem z pysznymi kiełbaskami.

Maluchy spisały sie na medal! Czekamy na następny wyjazd!

• Powiatowy konkurs "Zdrowa i piękna Mama"

• W konkursie Zdrowa i piękna Mama organizowanym już po raz XIV przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku, a związanym z szerzeniem profilaktyki przeciwnowotworowej wzięli udział nasi uczniowie:

- w kategorii praca plastyczna: Maja Szumna, Nikola Winkler i Alan Stojek z klasy I oraz Zuzanna Cięszczyk z klasy VI,

- w kategorii wiersz o mamie: Natalia Krzeczowska z klasy V.

Podczas uroczystego rozdania nagród w dniu 22. 05. 2023 r. w CKiP w Kraśniku okazało się, że Natalia Krzeczowska zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej /klasy IV-VI/.

Pozostali nasi reprezentanci otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Szkolny konkurs papieski

• W piątek, 19 maja, odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Zmagały się klasy IV – VI, bo klasa VIII zajęta była powtórkami do egzaminu kończącego szkołę.
            Wyłoniliśmy zwycięzców:
            I miejsce - Karolina Kowalska /klasa 6/
                           - Malwina Oszust /klasa 4/
            II miejsce - Zuzanna Cięszczyk /klasa 6/
            III miejsce - Natalia Krzeczowska /klasa 5/

Gratulujemy!
            Kolejny konkurs już za rok. Warto pogłębiać swoją wiedzę o naszym rodaku, by w przyszłości sięgnąć po laury i zdobywać nagrody.

• Wycieczka klas I - III do Warszawy

• Uczniowie klas I - III w dniu 17 maja uczestniczyli w wycieczce do Warszawy współfinansowanej w ramach rządowego przedsięwzięcia "Poznaj Polskę".

Uczniowie zwiedzili:

• historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem: Spacer z przewodnikiem po Placu Zamkowym oraz Starym Mieście ze szczególnym zwróceniem uwagi na: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Katedrę Św. Jana, Barbakan, Mury obronne, Pomnik Małego Powstańca;
            • Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - pomnik Fryderyka Chopina oraz Henryka Sienkiewicza, przejście alejką do Pałacu na Wyspie i Amfiteatru;
            • Centrum Nauki Kopernik -  przejście stacjami doświadczalnymi. Nauka poprzez obserwację, doświadczanie i eksperymentowanie. Obejrzenie wystaw: Przyszłość jest dziś, Gramy wygramy, Bzz, Teatr Wysokich Napięć, Robot Kopernik, Majsternia, Strefa Eksperymentownia.
          • Sukcesy recytatorskie

• Za nami gminny przegląd 42 Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył sie 17 maja W Ośrodku Kultury w Urzędowie.  Z naszej szkoły zaprezentowały się 3 osoby:

- Natalia Krzeczowska (klasa V) – z fragmentem prozy Moja kochana prawnuczko Marty Dzido,

- Krystian Pietroń (klasa VI) – również z fragmentem prozy Moniki Popek Monolog znerwicowanego ucznia,

- Laura Dul (klasa VIII) – recytowała wiersz Anny Markowej Drugi raz.

Obydwie nasze uczennice otrzymały nominację do szczebla powiatowego, którego przesłuchania odbędą się 6 czerwca.

Krystian został także dostrzeżony i otrzymał wyróżnienie komisji oceniającej.

Gratulujemy! Czekamy na dalsze sukcesy.

Przygotowanie recytatorów: pani Małgorzata Maciejewska i pani Ewelina Grzywacz - Gudyka.

• Sądowy Uniwersytet dla Szkół

• W dniu 12 maja 2023 roku uczniowie klasy VI i VIII  mieli możliwość uczestniczenia w wizycie edukacyjnej w ramach Sądowego Uniwersytetu dla Szkół w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Nasza wizyta obejmowała zaznajomienie z podstawowymi wiadomościami na temat działania sądów i sądownictwa, opisem sali sądowej, uczestnictwo młodzieży w symulacji rozprawy sądowej, w tym dyskusji na temat zasad wyrokowania.

Zostaliśmy przywitani przez Panią Koordynator do spraw mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie - sędzię w stanie spoczynku Małgorzatę Kowalską. Pani prokurator w stanie spoczynku Katarzyna Obara  wygłosiła referat na temat czynów karalnych, postępowania karnego i odpowiedzialności karnej. Następnie odbyła się symulacja rozprawy, przeprowadzona przez studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curi-Skłodowskiej w Lublinie, w którą została zaangażowana młodzież. Rozprawa dotyczyła czynu zabronionego z art. 280 § 1 Kk. o rozbój.

Na koniec chętni mogli przymierzyć sędziowskie togi.

Była to wspaniała lekcja wychowania obywatelskiego.