• Ekologiczny Konkurs Plastyczny

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w Ekologicznym Konkursie Plastycznym dla przedszkolaków z Gminy Urzędów organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Moniakach.

21 kwietnia, okazji Dnia Ziemi odbyło sie rozstrzygniecie tego konkursu. Nasze dzieciaki zdobyły

- w kategorii dzieci 5- i 6-letnich: I miejsce - Iga Stępień, II miejsce - Ksawery Michalak, wyróżnienie - Nikola Tes,

- w kategori dzieci 3- 4-letnich: III miejsce - Helenka Drozda.

Dziękujemy organizatorom za upominki.

Dzieciakom gratulujemy!

• Akcja Żonkile

• Klasa I i III włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja Żonkile wpisuje się w całoroczny program obchodów organizowanych przez Muzeum POLIN pod hasłem „Nie bądź obojętny”.

Na znak , że #ŁączyNasPamięć, przypięliśmy przygotowane z papieru żonkile, następnie wysłuchaliśmy  opowiadania „Pamięć drobinek”

• Święto Chrztu Polski

• W 2019 r. Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski. Święto ma na celu "upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

• Nie hejtuje! - Reaguje!

• W piątek 14 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Stowarzyszenia Wschód Lubelskich SERC: prezesa Stowarzyszenia Michała Stawiarskiego, mediatora Kamilę Szubę i terapeutę ds. uzależnień Jerzego Raka, a także lokalnego przedsiębiorcę Roberta Gogółkę.

Akcja edukacyjna Stowarzyszenia porusza temat hejtu, przemocy i uzależnień. W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o wielu młodych ludziach, którzy zgubili się na drodze swojego życia kierując się negatywnymi wzorcami. Prelegenci na przykładach pokazywali zagrożenia, jakie mogą czyhać na młodych ludzi. Wskazywali jak wybierać, aby mądrze przeżyć swoje życie.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Pani Beaty Mazurek i wszyscy uczestnicy dostali od Pani Europoseł drobne upominki. Szkoła otrzymała tabliczki zaufania, które są drogowskazem i pomocą dla każdego rodzica, nauczyciela i ucznia.

Dziękujemy za możliwość spotkania ze Stowarzyszeniem szkolnemu psychologowi  pani Aleksandrze Machaj.

Zapamiętaj: #StopHejt #StopPrzemoc to obecnie niezwykle aktualne hasło.

•  Święta Wielkanocne

• Wielkanocne zwyczaje to część naszej tradycji, dlatego co roku w naszej szkole przypominamy o nich uczniom podczas uroczystej akademii. W tym roku o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych opowiedzieli najmłodsi uczniowie. W trakcie apelu nie zabrakło także piosenek oraz pieśni wielkanocnych.

• Światowy Dzień Zdrowia

• ,,Zdrowie dla wszystkich”, to hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia. Starsza grupa przedszkolna zaakcentowała ten dzień zdrowym śniadaniem, do którego wykorzystała własne uprawy z klasowego ogródka na parapecie.

Rzeżucha i szczypiorek bardzo wszystkim smakowały! Na zdrowie!

• Wiosenny ogródek na parapecie!

• W klasie ,,zerówkowiczów” czuć wiosnę. Starsza grupa przedszkolaków stworzyła na parapecie mini ogródek, o który codziennie dbają i pielęgnują w nim roślinki. Dzieci posadziły cebulkę na zdrowy szczypiorek, posiały rzeżuchę. Zasiały też w doniczkach owies wielkanocny, który będzie ozdobą ich domowych stołów.

W formie warsztatów kwiatowych z dużym zainteresowaniem starszaki aktywnie rozsadzały kwiaty doniczkowe pod czujnym okiem Pani Marioli.  Prowadzą codzienne obserwacje wzrostu roślin, a efekty pracy ogrodniczej zachwycają wszystkich!

• Wiosenny ogródek klasowy

• Uczniowie klasy III założyli hodowlę grochu na gazie zanurzonej w słoiku z wodą. Dzieci również samodzielnie posiały nasiona rzeżuchy. Codziennie pielęgnowały, podlewały oraz obserwoway wzrost roślin. Zajęcie to sprawiło im wiele radości oraz satysfakcji.

• Wiosenny pokaz mody

• 21 marca Samorząd Uczniowski przywitał Wiosnę w stylu , który każdej kobiecie przypadł do gustu. Głównym punktem programu bym pokaz mody, w którym role męskie i żeńskie zupełnie się odwróciły. Chłopcom, którym nie zabrakło odwagi, zabawa ta przyniosła wiele radości. A publiczność oglądająca wiosenny pokaz świetnie się ubawiła, oglądając projekty francuskich projektantów mody - Giorgio Gudyki i Valentino Wilczyńskiego. Widząc świetną zabawę w naszej szkole, wiosna zostanie z nami na pewno na długo.