• MATEMATYCZNE ZABAWY
          • MATEMATYCZNE ZABAWY

          • Uczniowie klasy 4 i 5 brali udział w potyczkach matematycznych. Zawody miały na celu, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz popularyzowanie matematyki wśród uczniów. Była to również okazja do integracji zespołów klasowych.

            Uczniowie mierzyli się z różnymi zadaniami matematycznymi - głównie tabliczką mnożenia, kolejnością wykonywania zadań oraz zadaniami  logicznymi. Ciekawe okazały się również łamigłówki w postaci szyfrów do złamania. Uczniowie  chętnie podejmowali nowe wyzwania, a całej zabawie towarzyszyło wiele emocji.

        • Karta rowerowa w naszej szkole
          • Karta rowerowa w naszej szkole

          • Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna.

            Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową.  Taką kartę może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

            Uczniowie klasy IV, naszej szkoły, przez cały rok przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej. 

            Systematycznie uczyli się i utrwalali  przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpił 6 uczniów. Wszyscy uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego. Następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego. Egzamin przeprowadziło dwóch przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Kraśnika.

             Gratulujemy nowym uczestnikom ruchu drogowego, którzy  otrzymali swoje pierwsze „prawa jazdy”.

          • "POTYCZKI Z JĘZYKIEM" projekt edukacyjny

          • "(…) polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją” - to jedno z haseł, które poznaliśmy podczas trwania projektu polonistycznego „Potyczki z językiem”.

            Zaangażowani byli w niego uczniowie klasy VII i VIII z inicjatywy p. Eweliny Grzywacz-Gudyki oraz p. Małgorzaty Maciejewskiej.

            Dzięki prezentacji multimedialnej poznaliśmy historię języka i piśmiennictwa polskiego. Zmagaliśmy się w grupach z zadaniami dotyczącymi gramatyki, poetyki, literatury i ortografii. Najlepszy okazał się duet: Patrizia Zalewska /VIII/ i Aleksandra Buś /VII/. Zabawa w podchody stała się okazją do refleksji o znaczeniu ojczystej mowy, o jej wpływie na kulturę, o tożsamości narodowej.