•  # SZKOŁA PAMIĘTA
          • # SZKOŁA PAMIĘTA

• Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Projekt ma na celu zachęcenie szkół do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

W ramach akcji uczniowie  uczęszczający na zajęcia świetlicowe wybrali się z panią dyrektor Moniką Węcławską i panią pedagog Eweliną Grzywacz - Gudyką na plac przy remizji OSP w Bobach. Tam znajduje się symboliczna mogiła żołnierzy poległych w walkach o niepodległość lokalnej ludności w latach 1831-1920. Uczniowie poznali historie związaną z tym lokalnym miejscem pamięci, chwilą ciszy oddali hołd bohaterom i zapalili znicze.

• PODZIĘKOWANIA!

• Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dzisiaj podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy orz Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser - Dydy za współtworzenie Akcji Narodowego Czytania.

Do listu dołączono okolicznościowy egzemplarz książki pt. "Ballady I Romanse" Adama Mickiewicza.

• Dzień Chłopaka

• W tym roku szkolnym pierwszą inicjatywą Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie akcji Dzień Chlopaka - Dniem Krawata. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem. Nie miało znaczenia czy jest się chłopcem czy dziewczynką. Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat. Wszyscy uczcili ten dzień wyjątkową stylizacją. Do akcji dołączyła również Pani Dyrektor i Nauczyciele.

• Co słychać w klasie III.....

• Ostatni tydzień września w klasie III był bardzo pracowity i ciekawy. Uczniowie uczyli się rozpoznawać rośliny włókniste i oleiste. Zapoznali się z legendą ,,Jak to ze lnem było”. W ramach zajęć z edukacji technicznej uczniowie wykonali wazony owijane sznurkiem konopnym. Bardzo ciekawe dla uczniów były zajęcia „Od ziarenka do bochenka”. Zdecydowanie najlepszym punktem zajęć była degustacja chleba domowego wypieku. Uczniowie byli zachwyceni jego smakiem.

• SPRZĄTAMY DLA POLSKI

• W dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt, przyrody oraz ekologii w całej Polsce odbyła się akcja sprzątania lasów, parków, pobliskich terenów zielonych. Uczniowie naszej szkoły również pamiętali, że troska o klimat i środowisko jest ważną postawą patriotyzmu. W ramach IV edycji akcji „Sprzątamy Dla Polski” działaliśmy dla wspólnego dobra. Wiemy, że liczą się czyny  nie okrzyki i hasła. Nad przebiegiem akcji czuwały koordynatorki panie: Beata Michalec oraz Beata Kozioł.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Wszystkie śmieci są nasze.

27 września jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata - Polska 2022". Hasło tegorocznej akcji to"Wszystkie śmieci są nasze."Akcja trwa nieprzerwanie od 1994 roku.

Uczniowie klas młodszych wyposażeni w niezbędny sprzęt (worki, rękawiczki) posprzątali tereny wokół szkoły.

Ich starsi koledzy wraz z opiekunami zadbali o czystość okolic cmentarza parafialnego, pobliskiego lasku, remizy OSP oraz terenów przylegających do Spółdzielni Ogrodniczej w Bobach Kolonii.

Hasło tegorocznej akcji udowadnia, że to my mieszkańcy bezrefleksyjnie śmiecimy środowisko naturalne, wszystkie śmieci są wyłącznie nasze. Dlatego każde tego typu zajęcia to praktyczna lekcja ekologii.

Mamy nadzieję, że kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już więcej śmiecić.

To również doskonała okazja do tego, aby budować wrażliwość na naturę i problemy naszej planety.

W tym roku zebranych śmieci było odrobinę mniej niż w latach poprzednich, co jest dowodem na to, że ta wrażliwość i troska o najbliższe środowisko coraz mocniej zakorzenia się w naszej społeczności zarówno wśród uczniów jak i ich najbliższych.

Wspólnie dbajmy o naszą małą ojczyznę!