„Program profilaktyki nadwagi, otyłości wśród uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z terenu Województwa Lubelskiego”
Szanowni rodzice, prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat programu realizowanego przez PCK.
„Program profilaktyki nadwagi, otyłości wśród uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z terenu Województwa Lubelskiego”
Szanowni rodzice, prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat programu realizowanego przez PCK.
8 listopada - wspólnie - nauczyciele i uczniowie:
- o godz. 11:11 odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego",
- wzięli udział w Akademij z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości,
- zagrali w grę edukacyjną KOCHAMY NASZĄ NIEPODLEGŁĄ.
Zapraszamy do GALERII.
5 listopada przedszkolaki z grupy I i II oraz uczniowie klas I – III wybrali się z wizytą do Teatru Muzycznego w Lublinie na sztukę teatralną pt.n,,Kot w butach”. Dzieci odbyły wspaniałą podróż w świat baśni, muzyki i kultury.
Informujemy, że w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną Mamy Niepodległą! organizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku od 2013 roku. Podczas pięciu edycji Mamy Niepodległą! łącznie wysłano już ponad milion pocztówek!
W 6. edycji nasza społeczność szkolna chce być częścią tego zbiorowego, pozytywnego przedsięwzięcia.
Akcja Mamy Niepodległą!, skierowana jest do osób w każdym wieku i o różnych poglądach w całej Polsce i polega na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Serdecznie zapraszamy wszystkich (uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły) do wypełnienia rozdanych w dniu 8 listopada przez uczniów kartek i wysłania ich pocztą tradycyjną do dnia 17 listopada 2019 r. Zależy nam na każdej zamówionej przez szkołę w ramach akcji kartce, by nie została zmarnowana, a wypełniona i wysłana była dowodem, że promujemy nowoczesny patriotyzm, a nasz wysiłek jest formą integracji społeczności lokalnej.
ŚWIĘTUJMY RAZEM, ŻE MAMY NIEPODLEGŁĄ!
AUTORZY PROJEKTÓW POCZTÓWEK EDYCJI 2019
prof. dr hab. Lex Drewiński - kierownik Pracowni Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, a także wykładowca w Fachhochschule Potsdam w Poczdamie.
dr hab. Stanisław Brach – artysta rzeźbiarz, kierownik Pracowni Ceramiki na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Maciej Szymanowicz – ceniony grafik i projektant książek, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.
Więcej informacji na temat akcji https://muzeumpilsudski.pl/mamy-niepodlegla/
Dnia 7 XI 2019 w naszej szkole odbył się bieg przełajowy z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W biegu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły z klas V-VIII podzieleni na kategorie wiekowe. Trasa dla klas V-VI liczyła 500 m, a dla klas VII-VIII 1000 m.
Wyniki w poszczególnych kategoriach klas:
Dziewczęta klasy V-VI:
1. Chmiel Weronika
2. Wójtowicz Otylia
3. Solis Julia
Chłopcy klasa V-VI:
1.Oszust Szymon
2. Bogdański Paweł
3. Naborczyk Kornel
Dziewczęta klasy VII-VIII:
1. Kowalska Patrycja
2. Dzikowska Weronika
3. Chmiel Anna
Chłopcy klasy VII-VIII:
1. Radkowiak Kacper
2. Socha Bartłomiej
3. Król Ernest
Zwycięscy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.
W dniu 7 listopada 2019 r. (czwartek) odbędzie się szkolna wywiadówka. O godz. 1430 zapraszamy na zebranie ogólne z dyrektorem, nauczycielami i Radą Rodziców, a po nim na zebrania z wychowawcami klas.
W związku z ważnymi decyzjami odnośnie przyszłości szkoły i skierowanymi do Rady pedagogicznej i Rady Rodziców pismami w sprawie zaopiniowania projektu Uchwały Rady Miejskiej w Urzędowie o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Bobach Kolonii wraz z oddziałem przedszkolnym i Punktem Przedszkolnym - prosimy o uczestnictwo w zebraniu.
Dyrektor, Rada pedagogiczna, Rada Rodziców
W październiku odbyły się w naszej szkole klasowe konkursy „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i promowanie osiągnięć uczniów. W konkursie udział wzięli wszyscy uczniowie klas V-VIII. Zadaniem dzieci było pisemne rozwiązanie zestawu zadań na czas , a tym samym wykazanie się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.
W II półroczu zwycięzcy poszczególnych klas będą walczyć o tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.
Mistrzami i wicemistrzami tabliczki mnożenia zostali:
Klasa V
Klasa VI
Klasa VII
Klasa VIII
W dniu 30 października z inicjatywy Klubu Naszej Ziemi działającego w naszej szkole gościliśmy p. Barbarę Zielińską leśnika z Nadleśnictwa Kraśnik. W spotkaniu z leśnikiem uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III. Pani leśnik opowiedziała o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówiła o zwierzętach i ptakach zamieszkujących w lesie. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali jak dbać o przyrodę, jak należy zachowywać się w lesie. Prezentacja multimedialna urozmaiciła opowieść naszego gościa. Uczniowie z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchali ciekawej lekcji przyrody. Pani leśnik przywiozła też kilka eksponatów leśnych w postaci poroży i rogów. Co zrobić, gdy zagubisz się w lesie? Na to pytanie pani leśnik udzieliła porady. Należy rozglądać się za betonowymi słupkami z czterema numerami. Wystarczy, że przekażesz komplet numerów ze słupka, a leśnicy bez trudu do ciebie dotrą. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali w prezencie leśne odznaki, a pani leśnik wręczyliśmy pamiątkowe podziękowanie.
Bardzo dziękujemy za ciekawą pogadankę o tajemnicach lasu!
Korzystając z pięknej pogody i realizowanego kompleksowego tematu - ,,Jesienią w lesie” – przedszkolaki z grupy I wybrały się do lasu, aby sprawdzić jak przyroda przygotowuje się do zimy. Dzieci zapoznały się z charakterystycznymi zmianami w przyrodzie w toku bezpośredniej obserwacji. Przedszkolaki zbierały przyrodnicze okazy do klasowego kącika przyrody. Ich zachwyt wzbudził kolorowy dywan z jesiennych liści. Oglądały różne gatunki drzew, ich liście, zwracały uwagę na korę drzew. W klasie wykonano eksperyment przyrodniczy - ,, Czy woda wpływa na zamykanie się szyszek sosny?” Na podstawie wyników obserwacji stwierdzono, że woda wpływa na rozprzestrzenianie się nasion drzew iglastych! Przeprowadzona również pogadankę o zwierzętach leśnych. Poznaliśmy przysmaki wiewiórki - orzechy. Przedszkolaki dzięki mamie naszej uczennicy degustowały orzechy laskowe i włoskie. Dziękujemy!
W naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zostali zapoznani z zasadami ewakuacji obowiązującymi w naszej placówce. Przebieg ewakuacji nadzorowała i koordynowała pani Dyrektor, przyjmując od wszystkich nauczycieli raport. Na ewakuację stawiły się dwa oddziały ochotniczej straży pożarnej z Moniak i Bobów, a także pan Damian Skórski podinspektor ds. ochrony przeciwpożarowej w urzędzie Miejskim w Urzędowie oraz pan Marek Ambrożkiewicz - komendant Gminny OSP w Urzędowie
Akcja ewakuacyjna została przeprowadzona z sukcesem! Panowie strażacy pochwalili wszystkich uczniów za zdyscyplinowanie i właściwe zachowanie podczas ewakuacji. Uczniowie mogli uczestniczyć w akcji ratowniczej, obejrzeć wóz strażacki.
Dnia 12 października w naszej szkole odbył się turniej badmintona dziewcząt o Mistrzostwo Szkoły. W zawodach rywalizowały uczennice z klas VII-VIII, grano systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych i emocjonujących meczach pierwsze miejsce zajęła Weronika Dzikowska, II - Wiktoria Kowalska, III - Oktawia Michalak, IV - Martyna Zaborowska. Uczestniczki turnieju otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Trzy najlepsze zawodniczki reprezentowały szkołę w zawodach międzygminnych w Dzierzkowicach. Niestety nie udało się awansować na zawody powiatowe.
Społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klasy ósmej odwiedzili pobliskie mogiły poległych żołnierzy wielu narodowości w tym Polaków w latach 1914 - 1915, posprzątali groby oraz udekorowali je wieńcem przygotowanym samodzielnie przez uczennicę Martynę Zaborowską. Młodzież wyszła też z inicjatywą objęcia „opieką” tego cmentarza wojennego z okresu I wojny światowej polegającą na cyklicznym porządkowaniu mogił i dekorowaniu ich własnoręcznie przygotowanymi dekoracjami. Kolejne sprzątanie już na wiosnę!
W Ośrodku Kultury w Urzędowie, 23 października 2019 r.odbyły się gminne eliminacje do XXIII Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Urzędów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Natalia Krzeczowska z kl. II, Zuzanna Cięszczyk z kl. III i Laura Dul z kl. V.
Nominacje do etapu powiatowego, który odbędzie się 29 października w Trzydniku Dużym otrzymały dwie uczennice: Natalia Krzeczowska i Laura Dul.
Składamy gratulacje uczennicom oraz nauczycielom: p. Grażynie Rutkowskiej i p. Ewelinie Grzywacz - Gudyce i życzymy dalszych sukcesów.
Co kryje owoc w środku?
Przedszkolaki z grupy młodszej poszukiwały odpowiedzi na to pytanie.
Oglądały jabłka, wskazywały ich części – skórkę, miąższ, pestki, szypułkę. Dzieci poznały narzędzie do zabaw badawczych - lupę. Oglądały przekrojone owoce z wykorzystaniem szkła powiększającego, wyjmowały pestki z jabłka, pomarańczy i cytryny. Porównywały ich wielkość, barwę, twardość i odgadywały z jakiego owocu pochodzą. Sprawdzały to umieszczając pestki w środku owoców. Przedszkolaki samodzielnie posadziły pestki owoców cytrusowych w doniczkach. Nauczyciel omówił kolejne etapy sadzenia pestek owoców. Wspólnie ustalono co jest potrzebne do wzrostu roślin i ustalono zasady pielęgnacji.
Uroczysta akademia w naszej szkole
odbędzie się 11 października 2019 r.
o godz. 12.00.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
10 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka.
Na początek uczniowie klasy III zapoznali dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I II z ,, historią ziemniaka ". Uczniowie dowiedzieli się skąd ziemniak pochodzi, jak nazywa się w różnych regionach Polski oraz jakie potrawy można z niego przygotować. Potem na dzieci czekały liczne ziemniaczane konkurencje. Wszyscy mogli wykazać się sprawnością w rzucaniu ziemniakiem do kosza, szybkością w sadzeniu ziemniaków, zwinnością w transportowaniu ich, sprawnością w sztafecie ziemniaczanej. Najwięcej frajdy i zaangażowania sprawiła dzieciom ,,Ziemniaczana opowieść". Na zakończenie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko. Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały wybornie.
Przez cały pierwszy tydzień października w grupie I przedszkola królowały warzywa. Głównym celem prowadzonych zajęć i zabaw było poznanie oraz przypomnienie sobie nazw warzyw. Uświadomienie dzieciom, że warzywa są źródłem cennych witamin, a także zachęcenie do częstego ich spożywania. Z tej okazji dzieci poznały piosenkę ,, Burak i cebulka”, nauczyły się do niej inscenizacji ruchowej. Dzieci poznały smak gotowanych warzyw: marchewki, pietruszki, buraka czerwonego i brokuła. Chętnie degustowały gotowane warzywa. Próbowały też pomidorka, rzodkiewki, ogórka i kiszonego. Poznawały walory smakowe zapasów zimowych wykonanych przez mamy dzieci – dziękujemy mamom! ,,Robimy sok pomidorowy” to tytuł historyjki obrazkowej , którą poznały przedszkolaki. Na zakończenie tygodnia warzywnego dzieci wykonały pracę plastyczno - techniczną: ,,Warzywna grządka”. Tydzień minął wesoło, pełen zdrowych uśmiechów.
Do pieczenia, do smażenia i na wszelkie pragnienia,
najlepsze zaś prosto do zjedzenia,
takie rumiane, pachnące w sadze rosnące (jabłka).
Jesień to czas, kiedy robimy przetwory z dojrzewających w sadach i ogrodach owoców. 27. 09. 2019 r. podczas realizacji tematu kompleksowego ,,Przygotowania do zimy”, dzieci z I grupy przedszkola uczyły się jak ważne jest przygotowywanie zapasów na zimę. Ciekawym doświadczeniem dla przedszkolaków było przygotowanie dżemu z różnych odmian jabłek. Poznały etapy pracy nad przygotowaniem dżemu – mycie, krojenie jabłek na cząstki i smażenie w dużym garnku, przekładanie gorącego przetworu do słoiczków. Powstały zapas będzie słodkim dodatkiem do wypiekanych przez dzieci gofrów.
Powered by aSc EduPage